Terörü Lanetliyoruz

Terörü Lanetliyoruz

Terörü lanetliyoruz.. Dün akşam saatlerinde Beşiktaş – Bursaspor mücadelesi sonrasında taraftarların stadyumu terketmesinden hemen sonra çevik kuvvet ekibinin geçişi sırasında bombalı saldırının olması haberini çok üzüntülü bir şekilde almış bulunmaktayız.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kahreden haberi de verdi:

“Burada içimizin yandığını ifade etmek istiyorum. Bu iki patlamada milletimize üzülerek ve içimiz yanarak belirtiyoruz ki şu anda Adli Tıp Kurumu‘na sevk edilmiş 29 şehidimiz var. 2’si sivil, 1’i emniyet müdürü, 1’i emniyet amiri olmak üzere 27 polis arkadaşımız şehit. 166 yaralımız var. Yaralılarımızdan 23’ün 6’sı yoğun bakımda 17’si ameliyatta. Saldırı ile ilgili olarak şu ana kadar 10 kişi gözaltına alındı.”

Terörü lanetliyoruz.İstanbul Vodafone Arena‘da bombalı araç ile çevik kuvvete yönelik saldırı gerçekleştirildi. Beşiktaş Bursaspor maçının ardından polis ekiplerini taşıyan servis araçlarına yönelik gerçekleştirilen saldırıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 27’si polis, ikisi sivil olmak üzere 29 şehit ve 166 yaralı olduğunu bilgisini verdi.

teroru-lanetliyoruz

İstanbul Beşiktaş’ta dün akşam saatlerinde yaşanan hain terör saldırısı nedeni ile 1 günlük milli yas ilan edildi.

1 GÜNLÜK MİLLİ YAS

İstanbul, Beşiktaş’ta dün akşam saatlerinde meydana gelmiş olan 2 ayrı terör saldırısı nedeni ile Türkiye genelinde 1 günlük milli yas ilan edildi. Başbakanlık Koordinasyon Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre Başbakan Binali Yıldırım imzası ile bakanlıklara gönderilen yazıda; “10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul’da meydana gelen menfur terör saldırısı sonucunda, hayatını kaybedenlerin acı kaybından dolayı 1 gün süre ile milli yas ilan edilmesi ve bütün bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür.” ifadelerine yer verildi.

Bizlerde hazarmedya.com olarak bu hain terör saldırısını lanetliyor şehitlerimize Allah’dan rahmet sevenlerine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz. Yaralanan kardeşlerimize de Allah’dan şifa diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?