Whatsapp görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Whatsapp görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Whatsapp görüntülü konuşma nasıl yapılır? WhatsApp bilindiği üzere milyonlarca kullanıcıya ulaştığından dolayı farklı farklı kullanıcıların beklentilerini karşılayabilmek için sürekli kendini yenileyip güncellemektedir. WhatsApp için en çok beklenen yeniliklerden biriside görüntülü konuşma özelliğiydi. Artık o özellik de WhatsApp platformuna gelmiş durumda.  WhatsApp için geliştirilen görüntülü arama özelliği sayesinde artık kullanıcılar sadece sesli arama değil görüntülü arama da yapabilecekler.

İlgili özellikten yararlanmak isteyen WhatsApp kullanıcıları yeni versiyonunu telefonlarına indirmesi ve ya mevcut uygulamanın yeni versiyonuna güncellenmesi gerekmektedir. Uygulamanın yeni versiyonunu indirmek yada güncellemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. WhatsApp için yapılacak olan güncellemenin hemen ardından görüntülü konuşma özelliği tüm telefonlarda aktif bir hale gelecektir.

WhatsApp’ın son sürümüne sahip olan kullanıcılar uygulamaları üzerinden görüntülü konuşma yapmaya başlayabileceklerdir.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Görüşme listenizde kimle görüşme yapmak istiyorsanız o kişinin sohbet penceresini açtıktan sonra görüntülü konuşmayı başlatabilirsiniz. Bunun için yukarıda yer alan menüden telefon ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Hemen ardından ekranda iki farklı bir seçenek yer alacaktır. Bu ekranda sesli veya video görüşme için seçim yapmanız istenecektir. Görüntülü konuşma yapmak isteyen kişi video araması yapması ile birlikte video görüntülü konuşma başlatılabilir.

Kullanıcıların ilgili özellikten yararlanabilmesi adına görüntülü arama seçeneğini takip etmesi yeterli olacaktır. Uzun zamandan beri Beta versiyonlarında denenen bu yeni özellik kullanıcılara yeni güncelleme ile birlikte sunulmaya başlandı. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde WhatsApp aracılığı ile görüntülü konuşma döneminin de başlaması bekleniyor.

Laptop alırken dikkat edilmesi gerekenler.. Detaylar için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?