Windows 10 kullanımı artıyor

Windows 10 kullanımı artıyor

Windows 10 kullanımı artıyor. Microsoft tarafından sunulmasının üzerinden geçen 17 aylık süreçte windows 10 işletim sistemi yaygınlaşmaya  ve kullanım oranının artması devam etmektedir. Son olarak ise Steam, kullanıcılarının yarısından fazlasının Windows 10’a geçiş yapmış olduğu açıkladı.

Steam kullanıcıları Windows 10’a geçiyor

Microsoft, Eylül ayı sonunda Windows 10’un 400 milyon cihaza kurulduğunu resmi olarak duyurusunu yapmıştı. NetMarketShare tarafından açıklanan bu raporlara göre, işletim sisteminin pazardaki kullanımının yüzde 25’lere ulaştığı ortaya çıkmıştır. Son olarak ise Steam’in son donanım raporunda, platformdaki Oyuncuların yarısından fazlasının Windows 10 kullandığının bilgisi verildi.

Steam’in son istatistiklerine göre ise, platformda Windows 10’un kullanım oranı yüzde 50.35’e ulaşmış durumda. Bu rakamın yüzde 49.10’unun 64-bit, yüzde 1.25’inin ise 32-bit sürümü kullandığı ifade ediliyor. Geçtiğimiz aya göre artış ise sadece yüzde 0.75 ile sınırlı kalmış durumdadır.

Ayrıca bir diğer yandan Windows 7, 8, 8.1 ve XP’de ise düşüş gözlemlenmektedir. Tüm Windows sürümleri ise Steam kullanıcılarının yüzde 95.20’si tarafından kullanılırken, yine önceki aya göre yüzde 0.20’lik bir düşüş yaşanmıştır.

Apple OS X / macOS kullanıcı tabanı ise yüzde 0.15’lik düşüş ile yüzde 3.44’lere gerilerken, Linux kullanım oranı ise sadece 0.01’lik kayıp ile yüzde 0.87’lerdeki seyrini sürdürmektedir.

Steam oyuncularının donanım anlamında en çok kullandığı ortak konfigürasyonun 8 GB RAM olduğu, en popüler ekran kartının ise NVIDIA GeForce GTX 970 olduğu açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

İlerleyen zamanlarda Windows 10 kullanım oranın biraz yavaşlayacağı fakat kullanımının peryodik olarak sürekli artış göstereceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?