Yahoo’nun adı değişiyor

Yahoo’nun adı değişiyor

Yahoo’nun adı değişiyor. Verizon tarafından satın alınacak olan Yahoo’da önemli değişimler yaşanacağı ortaya çıktı. Yahoo’nun hem adı hem de yöneticileri değişecek.

Verizon, satın alma kararını finale ulaştırmak için işlemlere devam ederken, Yahoo‘nun CEO‘su Marrisa Mayer, yönetim kurulundaki görevinden ayrıldı. Marissa Mayer ile beraber, beş üst düzey yönetici daha yönetim kurulundan ayrılmış durumda.

Verizon’dan yapılan açıklamaya göre bu görev değişimleri, anlaşmazlık sonucu değil, Yahoo’nun Verizon tarafından satın alma sürecindeki teknik işlemlerin bir parçası olarak gerçekleşmiştir.

Yatırım şirketi olacak

Yahoo’nun internet varlıkları Verizon’a geçtikten hemen sonra Yahoo’nun tek başına bir yatırım şirketi olarak varlığını sürdürmeye devam edecek ve yeni ismi de Altaba olacaktır. Bu yatırım şirketi aynı zamanda Alibaba’nın hisselerine de sahip olacaktır.

Marissa Mayer’ın yatırım şirketinde göreve devam edip etmesi beklenmiyor. Verizon tarafından satın alınan Yahoo’nun varlıklarını yönetip yönetmeyeceği de kesin değildir. Fakat görevine devam edecek olsa bile Yahoo’nun CEO’su olduğu dönemdeki gibi, her sözü kanun yerine geçmeyecek ve Verizon yönetiminden onay almadan hareket edemeyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?