Yeliz Yeşilmen kimdir?

Yeliz Yeşilmen kimdir?

Yeliz Yeşilmen kimdir? Yeliz Yeşilmen 17 Aralık 1978 Adana’da dünyaya gelmiştir. Sanatçıyı ilk olarak Mehmet Ali Erbil’in sunmuş olduğu çarkıfelek programında tanımıştık. Bir zamanların en popüler yarışma programı olan Çarkıfelek’te hosteslik yapmıştır. Aynı zamanda modellikte yapmaktaydı. Çarkıfelek programında hem sunuculuk hem de Mehmet ali Erbil’in yardımcılığını üstlenen güzel sanatçı programın yıldızı olmayı başarmıştır.

Modellik ile çok tanınmayan Yeliz Yeşilmen kendisini Çarkıfelek programında tanıttıktan hemen sonra Mehmet Ali Erbil ile birkaç dizi projesinde daha çalışmıştır. Aşkım Aşkım dizisinde daha da fazla ünlenmeye başlamıştır. Emel Sayın ve Mehmet Ali Erbil ile rol aldığı dizide büyük bir başarı kazandı güzel oyuncu. Sadece dizi çekmek ile kalmayıp sinema filmlerinde de yer almıştı bir zamanlar Yeliz Yeşilmen. Ancak oynadığı diziler de genel olarak sarışın ve saf tiplemeleri ile karşımıza çıkmıştır. Özellikle Çarkıfelekten sonra Çarli filmi ile ününe ün katarak ekranların sevilen yüzü olmayı başarmıştır.

Modellik, yarışma programlarında hosteslik ve oyunculuk yaptıktan hemen sonra sesinin güzel olduğunu keşfedip birde kendisine albüm çıkarmıştır. İlk albümünü 2004 yılında çıkarmıştır.  İlk albümünün adı tat beni idi. 2006 ve 2009 yıllarında da tekrardan albüm çalışmaları yaptı ve albümleri çıkmıştır. Sesinin güzel olmasının yanında piyasa da ki yarışta tutunamadı ve albüm listelerinden kendisini sildirmek zorunda kalmıştır.

Yeliz Yeşilmen kimdir?

Yeliz Yeşilmen, Ali Uğur Akbaş ile evlenerek kendisini televizyon ve gündemden uzaklaştırdı. Güzel bir aile hayatı kurarak ekrandan uzak durmayı tercih etmiştir. Eşi ile birlikte Adana’da yaşıyor. Evlendikten hemen sonra bir kız çocukları dünyaya gelmiştir. Daha sonra bir erkek çocukları daha dünyaya geldi. Şuanda Yeliz Yeşilmen’in iki çocuğu var. Bir kız ve bir erkek çocuğu dünyaya getirmiştir.

Magazin programlarında az da olsa görüntülenen güzel yıldız aile hayatını tercih ettiğini ve gelen dizi film projelerini geri çevirdiğini de açıklamıştır. Zorda olsa aile hayatına alıştığını ve artık iki çocuğunu huzurlu bir şekilde ekranlardan uzak büyütmek istediğini dile getirmiştir. Düzgün fiziği yetenekli tiyatro başarısı ile ekranlarda aranır olsa da kendilerini ekranlarda görmek bizlere yeni bir heyecan katacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?