Yüz kremlerini doğru uyguluyor musunuz?

Yüz kremlerini doğru uyguluyor musunuz?

Yüz kremlerini doğru uyguluyor musunuz? Yanlış hareketler ile uyguladığınız yüz kremlerinden fayda göremezsiniz. Peki siz yüz kreminizi nasıl uyguluyorsunuz? Doğru hamleler ile mi yoksa yanlış mı? İşte cevabı..

Cildin nemsiz kalması, dış etkenlere karşı kalkansız kalmasıdır. Mutlaka sabah akşam cilt temizlenmeli ve kaliteli bir ürünle dayanıklığı artırılmalıdır.


Kremi uygun  bir şekilde sürünüz!

Kremleri doğru hareketlerle sürünüz. Bu konuda bir cilt bakım uzmanından yardım alabilirsiniz. Lenf bezlerinin dizilişine ve yer çekimine göre şekillendirilmiş parmak hareketleri, krem içeriğinden maksimum faydalanmanızı sağlar.
Krem ambalajlarını temiz tutunuz

Kremlerinizin hijyenine önem veriniz. Doğru saklama koşullarında muhafaza ediniz. Yıllarca dolabın bir köşesinde kalmış ürünler hem bakteri üretir, hem de içeriğindeki aktif maddeler, etkinliğini kaybeder. Bu sebep ile aldığınız ürünü temiz elleriniz ile açın ve temiz cildinize tatbik ediniz.

Ayrıca cildiniz için ayda bir, uzmanın, bilinçli bir şekilde lenf bezlerini dikkate alarak yapacağı cilt bakımı, aynı şekilde cildinizi canlandıracaktır.
Hamam ve kese çok önemlidir

En çabuk yaşlanan alanlar, burun ve dudak bölgesidir. Yaz kış bu gölgelere koruyucu sürmeyi ihmal etmeyiniz. Geleneksel hamam kültürümüz içinde yer alan kese uygulaması ve maske cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Lütfen genç bir kızınız varsa eğer, ona bakım yapmayı öğretiniz.

Yüz kremlerini doğru uyguluyor musunuz? Cilt tipine ve yaşına uygun ürünler ile cildin korumasını sağlamak sağlıklı bir cilt için çok önemlidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?